wtorek, 10 lipca 2012

starocie do sypialni i pan Yogi w autobusie

Jakiś czas temu kupiłam na starociach takie stoliczki nocne, oczywiscie z szuladami. :)))Trafią do  sypialni W tej chwili stoliczki są  w trakcie czyszczenia. Praca ciężka, ale jakoś idzie i  widać powoli efekty.Stary lakier, wszelkie brudy trzeba zeszlifować.                                        
      "Robotka aż słodka, tylko dzionek za krótki" tak  mówi moja mama , coś w tym jest....
                                                  na dzisiaj koniec, wrócę do nich jutro To korona od starej szafy , niestety szafy niet! ta  pewnie z siedemdziesiąt  lat temu wyleciała kominem.Koronę uratuję. Dam jej zaszczytne miejsce w sypialni. Jeszcze nie wiem gdzie, ale najprawdopodobniej swój drugi żywot zacznie jako półka-wieszak na ścianie.


Trochę się naczekała w ciemnym kącie,zanim odetchnęła i ujrzała słońce

Do  naszego domu "przyjechała" autobusem. Wykopana u znajomych z "podręcznej graciarni". Wzięłam mój prezent i do autobusu, a jakże !. Nie myślałam jednak, że w tą sama stronę, o tej samej porze pojedzie milion ludzi i pyskaty pan podobny  do Misia Yogi :)Tłum i pan Yogi wepchnęli mnie razem z moją deską do autobusu.Ja, mały człowiek , cicho stoję w kącie, ledwo żywa, aż tu nagle, zanim jeszcze ruszył autobus,Yogi nawrzeszczał na mnie, że powinnam wykupić bilet dla "tego grata"  jeżeli chcę z nim jeżdzić po mieście. W czasie tej przepychanki skaleczyłam też palec  wystającym z korony malutkim gwożdzikiem.

 Prawdziwa droga przez mękę.Ile trzeba się  nacierpieć dla swoich pasji  :))


4 komentarze:

 1. aha,praktycznie podróż komunikacją to istna kopalnia przygód , kto umie pisać codziennie napiszę jakąś nowelkę:). Skarby piękne,ciekawe jak je zagospodarujesz ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozbawilas mnie tym panem misiem :D :D :D
  Piekne "graty" - ja tez kocham wszelkie starocie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. What a lovely furniture, you are lucky :) I wonder how it will be after your working on it :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...