poniedziałek, 3 września 2012

Na zamku :))


Dzisiaj zapraszam do "zamku":))
W Łapalicach niedaleko Kartuz stoi, no właśnie co? Mówią, że to zamek, bo tak też wygląda.Historia jest dość ciekawa. Otóż ponad 20 lat temu pewien stolarz-rzeżbiarz  postanowił zbudować pracownię rzeżby. W latach osiemdziesiątych otrzymał pozwolenie na budowę pracowni o powierzchni 170 m2. Budował, budował  tylko trochę go poniosło:)).Czas mijał, a z pracownia  urosła do wielkości  zamku o powierzchni 5000 m2....  W skład wchodzi kilka budynków,  sala balowa,  basen.Wszystko otoczone murem, a przy wejsściu ogromna wieża z bramą. Właściciel chciał skończyć swoje marzenie , ale  zabrakło mu pieniędzy...Trochę śmieszna i trochę smutna historia. Dzisiaj obiekt stoi i niszczeje...Są słuchy, że coś ma ruszyć (?). 
Na obiekt jest zakaz wstępu ze względu na niebezpieczeństwo wypadku. Zainteresowanych jednak to nie odstrasza i przez dziury w płocie dostają się do środka.Stało się to atrakcją. My też tam dotarliśmy:)Nie ma tam dużo ludzi , tylko pojedyncze osoby. W tym czasie, gdy my byliśmy,spotkaliśmy parę z Holandii.
 

 
Przeszliśmy przez otwór w ogrodzeniu  i ukazał się nam ten widok.Dróżką doszliśmy do zamku.                        Niesamowite miejsce, które zrobiło na mnie duże wrażenie

25 komentarzy:

 1. Niesamowity zamek.. cudowne zdjęcia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niesamowity i robi wrażenie, tylko szkoda,że tak stoi...

   Usuń
 2. wow robi wrazenie,juz wyobrazam sobie jak fajnie tam byloby zamieszkac,wtedy zniknelyby wszystkie problemy typu gdzie co postawic hiii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problemy typu - gdzie?, zniknęłyby, ale pojawiłoby sie pytanie - co? :))))

   Usuń
 3. Potrzeba nie lada inwestora żeby wykończyć taki obiekt, mógłby być jakimś fajnym hotelem podobnym do tego w Dolinie Szarloty, to też gdzieś niedaleko.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To byłby dobry pomysł, bo z tego co wiem, to w Dolinie Szarloty generuja wysokie zyski i cały czas coś się dzieje.To miejsce ma potencjał - ładna okolica,jezioro

   Usuń
 4. Jakżesz on to zrobił? dostał pozwolenie na 150 metrów, a stanęło na 5000; może nadzór budowlany wstrzymał budowę i nałożył wielkie kary?; powinni coś z tym zrobić, szkoda, żeby budowla niszczała; zajrzałam wstecz do Twoich wpisów, cóż za pyszności; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście" i śmieszno i straszno".Znam wiele podobnych budynków,które ze względów finansowych zostały niezrealizowane.Ale ten przewyższa je fantazją własciciela.Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o tym miejscu, ale nigdy nie widziałam, wygląda ogromnie:) Podobny, ale mniejszy zamek jest na drodze Św Wojciech- Pruszcz Gd.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzeczywiście trochę straszny. Ten pan chyba się odrobinę zagalopował. Tworząc coś tak niesamowitego. A zdjęcia wspaniałe, pokazałaś w całej okazałości jego nie tuzinkowe piękno. Pozdrawiam M.B(Monika).

  OdpowiedzUsuń
 8. Niespełnione marzenie, które go przerosło. Z drugiej strony samowola....Ale dobrze byłoby ,gdyby historia skończyła sie szczęsliwie. Jakoś nie widzę rozbiórki tego :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Interesująca budowla, mają ludzie fantazję. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. piękny obiekt, ale pusty, a szkoda!

  OdpowiedzUsuń
 11. Niesamowita historia. Wykończenie takiego obiektu to grube miliony.
  Gdyby powstał byłby imponującą, przepiękną budowlą.
  Może znajdzie się człowiek z dużą forsą i zrobi tutaj stylowy hotel.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. Widziałam tę budowlę dwa lata temu, ale nie wchodziła:) Robi wrażenie , pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 13. "pracownia" naprawdę robi wrażenie,a może za dużo cegieł mu przywieżli ;)Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam,zaprasza do mnie po "odbiór" wyróżnienia-zabawy:) Podrawiam D.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dziękuję za miły komentarz,chciałam zobaczyć kto to i zobaczyłam piękny blog:))Myślę że lubisz folklor rękodzieło,ślicznie urządzasz swój dom,mnie też się to podoba i podobnie jak ja lubisz wycieczka.Moje wycieczki są raczej małymi wypadami ale też je lubię:))A ta budowla imponująca i gdybym miała możliwość to mieszkałabym w małym zameczku albo we dworze:))))Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa.Graty wszelakie kocham....
   W tym budynku miejsca byłoby dla wielu :))

   Usuń
 16. Niesamowite!!! Chętnie bym poznała tego marzyciela, zapewne to bardzo barwna postać. Ciekawe gdzie mieszkał jak budował ten pałac??? ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. cudne miejsce....pierwsza moja myśl, pakuję się i jadę....
  to trzeba zobaczyć na żywo i dotknąć, wdychać powietrze nasycone westchnieniem tego piękna; pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto zrobić sobie taką wycieczkę.Trampki, spodnie i już.Czuję, że zainspirowałoby Ciebie:) Oj, jestem pewna:)

   Usuń
  2. tak , na pewno; teraz w planach Zakopane....

   Usuń
 18. Gdybym tak wygrała w totka... zapragnęłabym kupić ten zamek nie tylko dla siebie, bo zapewne bym się w nim zgubiła, ale dla jakiegoś interesu, gdzie ludzie mogliby się poczuć jak prawdziwy król i królowa;) Oczywiście jedną komnatę zostawiłabym dla siebie;D

  OdpowiedzUsuń
 19. Rzeczywiście rewelacyjnie wygląda ten " zamek ", szkoda tylko ,ze tak niszczeje :(
  U nas też jest taka budowla ,tylko skończona :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...